E-Ticaret Sitesi, E-Ticaret Yazılımı, E-Ticaret Paketi, Satış Sitesi | ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
Sıkça Sorulan Sorular
E-Ticaret Paketlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını
aşağıda bulabilirsiniz.
 • E-Ticaret hakkında bilgim yok. Nasıl başlayabilirim?

  E-Ticareti, günlük hayatımızda hala aktif olarak kullandığımız, reel ticaretten tamamen farklı tutmak yanlış olacaktır. E-Ticaret sitenizi, günlük olarak açtığınız, müşterilerinize hizmet verdiğiniz bir dükkân olarak değerlendirebilirsiniz. Tabii ki bazı farklılıklar söz konusudur. Pazarlama teknikleri, hizmet politikaları, ulaşılabilirlik ve bu gibi bazı teknik detaylarda, reel hizmet sektörüne göre bazı farklılıklar sizi biraz daha ön plana çıkartabilir. Bu noktada E-Ticaret üzerine araştırmalar yapabilir, alt yapı sağlayıcınızdan destek alabilir veya sektörde deneyimli bir çalışan ile bu yola çıkabilirsiniz. Bu konuda şüpheleriniz var ise, size ücretsiz yönlendirme ve danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Bize ulaşarak konu ile ilgili bilgi alabilir, çıkmayı planladığınız bu yolun devamını daha net görebilmeniz için, uzun süredir biriktirdiğimiz tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.

 • E-Ticaret paketlerinizin fiyatları nedir?

  E-Ticaret paketlerimizin fiyatlarını https://www.eticaretsoft.com/eticaret-paketleri adresimizden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, tüm merak ettiğiniz soruların cevaplarını alabilirsiniz.

 • Yıllık lisans yenileme ücreti nedir ve ne için alınır?

  1 - Sitenizi işlettiğiniz tüm dönemler için en uygun şartlarda tutmak, güncellemelerden ücretsiz faydalanarak sisteminizi faal tutmak. Güncellemelerden muaf kalmanız durumunda, değişen teknolojik şartlara uyum sağlayamaz, sitenizin düzgün bir şekilde çalışması için gereken değişiklikleri sağlayamazsınız. Bu da tercih edilebilirliğinizi ve işlevselliğinizi kaybetmenize, güvenlik risklerinin doğmasına sebep olacaktır.

  2 - E-Ticaret sitenize, müşterilerinizin bilgilerinin güvenliği açısından ve internet korsanları tarafından yapılabilecek olası saldırıların önüne geçilebilmesi adına güvenlik duvarları ve güvenlik sertifikalarının lisanslarının yenilenmesi için.

  3 - Hosting barınma bedeli ve ETicaretSoft tarafından alınmış olan domaininizin yıllık yenileme ücretleri için.

  4 - ETicaretSoft tarafından sağlanacak olan teknik destek ve yönlendirme amaçlı danışmanlık hizmeti için hizmet bedeli olarak.

  Bizimle çalışmaya başladığınız dönemde, anlaşması sağlanan yıllık yenileme ücret bedeli ne ise, bizimle çalışmaya devam ettiğiniz sürece, tüm şartlar altında değişmeme garantisi altındadır.

 • E-Ticaret paketlerinde, alan adı tescilleri için ekstra ücret ödeyecek miyim?

  Alan Adı ücretleri paket fiyatlarına dahildir. Alan adınızı belirledikten sonra siz satın almadıysanız, ücretsiz olarak biz sağlamaktayız. Eğer alan adınızı daha önce satın aldıysanız bizim vereceğimiz Name Server'lara yönlendirmeniz yeterli olacaktır. Yeni alınacak alan adı uzantınızın “.com.tr” olması durumunda, sizden talep edeceğimiz bazı şirket evrakları olacaktır. Bu belgeleri bize gönderdikten sonra, alan adı satın alma işlemi, tarafımızca ücretsiz olarak sağlanacaktır.

 • Paketlerinizde Sanal POS alt yapıları mevcut mu? Ekstra ücret talep ediyor musunuz?

  ETicaretSoft e-ticaret paketlerinin, Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların Sanal POS Altyapıları ile ücretsiz entegrasyonu hazır olarak bulunmaktadır. Ayrıca tüm bankaların Sanal POSlarını bünyelerinde barından, toplu ödeme sistemlerinden; PayU, İyizco, Paypal, TürkPOS ve iPara altyapılarına ücretsiz entegrasyon sağlamaktayız. Farklı bir toplu ödeme altyapısı kullanmayı tercih etmeniz durumunda, ekstra bedel talep edilebilir. Konu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Nasıl Sanal POS alabilirim?

  Sanal POS sahibi olabilmeniz için, bir vergi levhasına sahip olmanız gerekmektedir. Şirketinizin sınıfı veya kuruluş tarihi Sanal POS başvuruları için bir önem teşkil etmemektedir. Sanal POS başvurunuzu bankalara veya toplu ödeme altyapılarına gerçekleştirdikten sonra 7 gün ile 15 gün aralığında değişen onay sürecinin ardından, entegrasyonunu sitenize sağlayabilirsiniz.

 • Banka Sanal POS’ları için ekstra bir ücret ödeyecek miyim? Komisyon oranları nedir?

  Bankalar, Sanal POS hizmeti için ekstra bedel talep edebilir ve yapılan alışverişlerden belirli bir oranda komisyon alabilir. Bu fiyatlandırmalar ve oranlar, her banka ve ödeme kuruluşu için değişiklik göstermektedir. Başvuru ücretleri ve komisyon oranları hakkında detaylı bilgi için, Sanal POS hizmeti almayı planladığınız bankalar ile veya ödeme altyapısı sağlayan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 • E-Ticaret sitemin güvenlik önlemleri için, paket fiyatları dışında ekstra bir ödeme yapacak mıyım?

  E-Ticaret sitenizin oluşturulması aşamasında tüm güvenlik alt yapı yazılımları ve güvenlik sertifikaları onaylı şekilde sitenizde bulunuyor olacak. Paket ücretleri içerisine bu yazılım ve lisansların da bedelleri dâhil edilmiştir. Yıllık olarak yenilemesi yapılan bu yazılımların ve lisanların bedelleri ise, paketlerin yıllık yenileme ücretlerine dâhil olarak fiyatlandırılmıştır. Ekstra bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir.

 • Satış sonrası destek veriyor musunuz? Hangi yöntemler ile destek alabilirim?

  ETicaretSoft ekibi olarak, e-ticaret sitenizden aktif olarak ticari hayatınızı sürdüreceğinizin bilincindeyiz. Bu bilinç ile 7/24 destek sağlamaktayız. Bizden telefon, mail ve özel danışmanınız aracılığı ile destek alabilmektesiniz. ETicaretSoft olarak müşteri hizmetleri birimimiz, en önem verdiğimiz birimlerimizdendir ve sizlerin ticari olarak aksaklık yaşamaması için, tecrübeli elemanlarımız ile titizlikle hizmet vermekteyiz.

 • Paketlerinizde stoksuz e-ticaret için XML entegrasyonu var mı?

  Evet. paketlerimizde stoksuz e-ticaret için gerekli alt yapı sağlanmış durumdadır. Entegrasyon için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. XML entegrasyon işlemi, yazılımsal bir konu olduğu için bireysel olarak sizin sağlamanız mümkün olamamaktadır. Entegrasyon bedelleri ve süreçleri ile alakalı detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 • E-Ticaret sitelerinizin ve sunucularınızın güvenliğinden siz mi sorumlusunuz?

  Evet. e-ticaret sitelerimisin ve sunucularımızın güvenliğinden tamemen biz sorumluyuz. Günlük ve haftalık olarak tüm e-ticaret sistemlerimiz yedeklenir ve güvenlik altında tutulur. Ticari anlamda herhangi bir kayıp yaşamamanız için gereken düzen ETicaretSoft tarafından kurulmuş, incelikle takip edilmektedir.

 • Serverlarınız yeterince güvenli ve hızlı mı?

  Serverlarımızın tamamı Türkiye lokasyonludur. Donanımsal olarak çift Xeon işlemci ve 32 GB RAM özelliklerine sahip serverlardır. Datacenter'ımız %99.9 uptime toplam hat kapasitesi 50.000 Mbit (50Gbit/sn)'dir. Saldırı önleme ve özel güvenlik cihazları sayesinde, yavaşlama ve donma gibi problemler yaşanmamaktadır.

 • E-Ticaret sitelerinizde kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

  E-Ticaret sistemlerimizde kullanmakta olduğumuz 256 Bit SSL Sertifikaları sayesinde, tüm işlemler şifreli olarak gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların sisteme girdikleri özel bilgiler, kredi kartı bilgileri vb. gizlilik teşkil eden tüm veriler, kullanıcıların bilgileri işleme aldığı andan itibaren şifrelenir ve yalnızca doğru hedefe ulaştığında bu şifreler çözülebilir. Bu şekilde veri aktarımı sırasında herhangi bir korsan aktivitede bulunulması mümkün olamaz. SSL Güvenlik sertifikaları, verilerin herhangi bir şekilde çalınması durumuna karşı, sitenizi sigortalamaktadır. Kullanıcıların şifre ve kredi kartı bilgileri, site sahipleri veya ETicaretSoft ekibi tarafından kesinlikle görüntülenememektedir.

 • Kullandığım bir e-ticaret sitem var. Sizin altyapınıza geçersem, mevcut sitemdeki verileri aktarabilir miyim?

  E-Ticaret paketlerimizde Excel ürün aktarım modülü veya XML entegrasyonu ile ürün taşıma modülleri bulunmaktadır. Bu noktada hali hazırda kullanmakta olduğunuz e-ticaret sisteminizin size hangi yapı ile veri aktarımına izin vereceği önemlidir. Veritabanı, XML veya Excel aracılığı ile eski e-ticaret sitenizin tüm içeriğini, yeni altyapınıza taşıyabiliriz.

 • E-Ticaret sisteminizde farklı para birimleri kullanılabiliyor mu?

  Evet. e-ticaret sistemlerimizde farklı para birimleri ile anlık kur güncellemesi modülü sayesinde, doğru ve kayıpsız ticaret yapabilirsiniz.

 • Hangi muhasebe yazılımları ile entegre çalışabiliyorsunuz?

  Bu adres üzerinden entegrasyonlarımızı inceleyebilirsiniz. https://www.eticaretsoft.com/entegrasyonlar Harici yazılım ve sistem entegrasyonları içinde ek hizmetlerimiz bulunmaktadır. Kullanmakta olduğunuz yazılım, entegrasyon için gerekli altyapıyı içinde barındırıyor ise e-ticaret siteniz ile eşlemesini sağlayabiliriz.

 • Hangi tedarikçi firmalar ile XML entegrasyonu yapıyorsunuz?

  XML tedarikçiliği yapan tüm firmaların alt yapıları ile sistemimiz entegre çalışmaktadır. https://www.eticaretsoft.com/entegrasyonlar adresinden bazı tedarikçi örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

 • Kendi sitemizden XML dağıtımı sağlayabilir miyiz?

  Evet. Tedarikçi olarak, farklı sistemlere sizde XML formatı ile ürün aktarımı sağlayabilirsiniz.

 • İstediğimiz kargo şirketleri ile çalışabilir miyiz?

  Evet. Anlaşma sağlayacağınız tüm kargo şirketleri ile çalışabilirsiniz. Sistemimiz ile kargo fiyatlandırmalarını düzenlediğiniz noktada isterseniz sabit ücret ile isterseniz desi değerine göre fiyatlandırma yapabilirsiniz.

 • Yönetim panlinde farklı kullanıcılara kısıtlamalar tanımlayabilir miyim?

  Evet. Gerek kullanıcı bazında gerek ise çalışanlarınız bazında kullanıcılar oluşturabilir ve yetkilerini kısıtlayabilirsiniz. Kendi görevleri dışındaki sayfalara erişimlerini engelleyebilirsiniz.

 • Kaç adet hazır tasarımınız var ve sürekli olarak değişim yapılabiliyor mu?

  Yönetim panelinizde 60'ın üzerinde hazır tema seçeneği sunmaktayız. Bu temalardan bir çoğunda sınırsız renk varyasyonu bulunmaktadır. Yaptığımız her versiyon güncellemesinde ortalama 10 adet yeni tasarım ücretsiz olarak yönetim panelinize eklennmektedir. İstediğiniz şekilde, istediğiniz zaman değişim sağlayabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.Diğer sorularınız ve detaylı bilgi için info@eticaretsoft.com adresini kullanabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2019 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası