ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

E-Ticaret sitemizin satışlarını nasıl artırabiliriz?

E-Ticaret sitemizin satışlarını nasıl artırabiliriz?

Tarih: 20.03.2022

Ürünlerin internet üzerinden daha ulaşılabilir hale gelmesiyle, tüketiciler internetten alışveriş yapmayı daha fazla tercih etmeye başladılar. Haliyle üreticilerin ve satıcıların da satış kanallarını internet üzerinde yoğunlaştırmaları kaçınılmaz hale geldi. Peki, bu yoğun pazarda kaybolmamak ve öne çıkmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Bu yazımızda internet üzerinden satışlarınızı arttırabilmeniz için bazı ipuçları vereceğiz.

Sponsorlu Reklamlardan Faydalanın
Birçok tüketici sosyal medyada önlerine çıkan reklamları dikkat çekici buluyor. E-Ticaret web sitenizin daha fazla göz önünde olabilmesi için sosyal medya ağları ve bazı sosyal platformlara reklam vermeniz, tercih edilebilirliğinizi arttıracaktır. Bu bağlamda, ülkemizde en çok tercih edilen Instagram, Facebook ve Google üzerinden çalışmalar yapmalısınız. Hedef kitlenizin yoğunlukla bulunduğu farklı reklam alanları varsa, onları da tercih edebilirsiniz.
Eğer çok özel, her yerde bulunamayan bir ürün satmıyorsanız, en iyi, en kaliteli ürünü, en uygun fiyata satışa çıkarsanız bile, bundan haberi olmayan potansiyel müşterilerin sitenizden alışveriş yapmasını beklemek, büyük oranda mümkün değildir.

Açık ve Anlaşılır Ürün Fotoğrafları Kullanın
Alıcılar, birçok seçenek arasında genelde fotoğrafları en açık, en detaylı ve anlaşılabilir olan ürünleri tercih ederler. Ürün fotoğraflarınızı çekerken ışıktan doğru bir şekilde faydalanın. Yeteri derecede aydınlık bir ortamda ve doğru açılarla ürünlerinizi en dikkat çekici ve açık şekilde fotoğraflamanız, e-ticaret web sitenizin satışlarını arttıracaktır.

Açıklayıcı Metinler Hazırlayın
İnternet alışverişinde birçok insan, ürünün fotoğrafından sonra açıklamaları göz önünde bulundurur. Kelimelerin gücünü doğru kullanarak ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtmanız, internet üzerinden dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden biridir. Ürünlerinizin açıklama metinlerinde mutlaka açıklayıcı ve akıcı bir dil kullanın. Ayrıca SEO uyumuna dikkat etmeniz, Google aramalarında sizin ürünlerinizi ve sitenizi ön plana çıkaracaktır. Olabildiğince fazla bilgi verin ve müşterilerinizin ürün hakkında size soru sorabilmesini sağlayacak bir panel mutlaka kullanın.

Ürün ve Fırsatlarınızı Vurgulayın
İçerik hazırlarken, harekete geçirecek dikkat çekici cümleler kurmayı ve ürünlerinizin adını, kullanıcının o ürünü aratırken en çok tercih edeceği kelimelerden seçmeyi unutmayın. Ürünlerinizin ve e-ticaret satışı yaptığınız web sitenizin öne çıkması için ürünlerinizi ve kampanyalarınızı sitenizden ve reklam mecralarından (Google, Facebook vb.) duyurmayı unutmayın.

Üyelere Özel Kampanyalarla Kitle Oluşturun
Sitenizden yaptığınız kampanya duyurularını, e-ticaret yaptığınız web sitenize üye olmuş kullanıcılara bildirim, SMS veya e-posta ile göndermeniz, e-ticaret satışlarınızı arttıracaktır. Üyelere özel kampanyalar, özel günlerde hatırlatıcı kutlama mesajları ve indirimler, sadık bir tüketici kitlesi oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

ETicaretSoft

Bu yazıyı 1,141 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.