ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

Mobil cihazların kullanım oranı televizyon izleme oranını geçti.

Mobil cihazların kullanım oranı televizyon izleme oranını geçti.

Tarih: 20.11.2014

Kullanım ve izleme süreleri bazlı yapılan karşılaştırmalar sonucunda televizyon izlenme süreleri mobil araçların kullanım sürelerinin altında kaldı. İlk defa karşılaşılan bu sonuç Amerika’da yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıktı. Televizyonun ve beraberinde televizyon kültürün de doğduğu ve kalesi olma niteliğini taşıyan ABD deki bu sonuçlar başta pazarlama ve reklamcılık sektörü olmak üzere bütün sektörlerin ilgisini cezbetmiş durumda. İlk defa televizyon dışında bir cihaz ABD de artık daha fazla kullanılır oldu.

Televizyondan daha çok kullanılan cihazların mobil cihazlar olması pek de şaşırtıcı değil. Mobil cihaz kullanımlarında ki artış oranları böyle bir sonuçla karşılaşa bilineceğini öngörmekteydi. Araştırmada çıkan sonuçlarda televizyon günde 168 dakika izleniyorken, mobil cihazlar ise günde 177 dakika kullanılıyor. Bununla birlikte araştırma sonuçları televizyon izlerken insanların aynı anda bir yan ekran gibi mobil cihazları da kullanmaya devam ettiğini gösteriyor. Mobil cihazlar televizyonla ekran sürelerini paylaştıkları gibi görünüşe göre kullanıcıların dikkatini daha çok cezbetmekteler.

Bu yeni araştırma gelecek dönemde özellikle online ve dijital pazarlamacılar yeni mobil reklam teknikleri incelemeye başlayacaklardır. Televizyon artık tüketim medyasının kralı değil. Bundan sonra da olamayacak gibi duruyor.

Kaynak: Eticaretmag

Coşkun E.

Bu yazıyı 3,242 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.