E-Ticaret Sitesi, E-Ticaret Yazılımı, E-Ticaret Paketi, Satış Sitesi | ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
E-Ticaret sitenize olan güveni nasıl arttırabilirsiniz?
E-Ticaret sitenize olan güveni nasıl arttırabilirsiniz?
 
Tarih: 18.04.2017

Günümüzde insanların büyük bir kısmı online alışverişe alışmış olmasına rağmen hala bu alışveriş tipine yönelik kaygılar barındıran bir kitle mevcut. Bu yazımızda insanların e-ticaret siteleri üzerinden online alışveriş yapmalarına en büyük engellerden birisi olan “güven” sorununa değineceğiz.

Müşterileriniz sizinle kolaylıkla iletişime geçebileceklerini bilsinler
Müşterileriniz veya müşteriniz olma potansiyelini barındıran insanların e-ticaret siteniz üzerinden size rahatlıkla ulaşabileceklerini bilmeleri güven sorununa pozitif etki edecektir. Bu etki, başlı başına bir ana madde olsa da yine de tüketicilerin güven problemine kökten çözüm sağlamayacaktır. Erişilebilir olmak müşteri algısında problem yaşamayacağına dair mesaj vermek gibidir.

Müşteri destek ve satış sonrası hizmetlerinizin de e-ticaret siteniz üzerindeki sayfaların çoğunda belirtilmesine dikkat edin. Sağlayacağınız bu hizmetler büyük oranda müşterilerinizin kafalarında ki soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır.

Ürün veya hizmetleriniz hakkında doğru bilgi aktarın.
E-Ticaret sitenizde müşterilerinize bilgi aktarımı sağlarken hizmet veya ürünleriniz hakkında doğru, detaylı ve tam bilgi aktarımı sağlayın. Size internet üzerinden erişecek olan müşterileriniz birçok kaynaktan bilgi alabilme potansiyelindedirler. Bu noktada ürün veya hizmetinizi sunarken aktaracağınız bilgileri olabildiğince doğru ve tam şekilde yayınlayın. Müşterileriniz bildikleri bilginin karşılığını veya tam tersini görürler ise güven kırıklığı yaşayacaklardır. Sektörel araştırmalar ve rakiplerinizin genelinin internette ürün veya hizmeti ne şekilde tanıttıklarını incelemeniz size fikir verebilir.

Kaliteli ürün görselleri, ürün açıklamaları, garanti ve iade politikalarınız, stok bilginiz ve sektörünüze özgü paylaşmanızı gerektirecek diğer tüm bilgileri elinizden gelen en kaliteli ve en üst seviyede aktarın. Müşterileriniz; kaliteli içeriği, algısal olarak dürüst ve işini doğru yapan bir işletme fikri ile ilişkilendirecektir.

Hakkımızda, vizyon ve misyon sayfaları.
Bu sayfalar pek çok işletmenin internet sitesinde bulunur fakat içerik özenilmeden kısa tutulmuş olabilir veya tamamen boş olabilir. Çok büyük bir müşteri kitlesini bu sayfalarınız üzerinden kazanabilir veya kaybedebilirsiniz. Bu sayfalarınızı incelikle kurgulayarak doldurmanız, her gün milyonlarca insanın aktif olarak vakit geçirdiği sanal ortamdaki marka imajınız ve uzun vadede işletmenizin gelişimi açısından çok önemli bir etken olacaktır.

Güvenli alışveriş ibarelerini vurgulayın.
Bilinçli bir şekilde okunduğu zaman anlam ifade etmeyen bu tip cümleler, doğru şekillerde doğru yerlerde kullanıldıklarına müşterilerinizin algılarındaki bazı soru işaretlerini kaldıracaktır. İnsanlar bilinçli oldukları kadar, bilinç dışı yani yüzeysel olarak bilinçaltı olarak belirtebileceğimiz yönelimler ile de psikolojik olarak olumlu ya da olumsuz etkilenebilirler.

E-Ticaret sitenizde müşteri yorumlarına yer verin.
E-Ticaret siteniz üzerinde, müşterilerinizin ürün veya hizmetlerinize yaptıkları yorumları yayınlayın. Bu yorumların doğal ve etik çerçevede olmasına özen gösterin. Kurgulanarak işletme tarafından yapılan yorumlar veya olumlu yorumların yayınlanıp, olumsuz yorumların silinmesi gibi etik dışı davranışlar, müşteriler tarafından algılanır ise ürün veya hizmetiniz dışında işletme olarak kötü bir intiba bırakabilirsiniz.

SSL güvenlik sertifikası ve banka logoları.
E-Ticaret sitenizde SSL güvenlik sertifikanızın aktif olduğu zaman, günümüz tarayıcılarında müşterileriniz sitenize girdiğinde “Güvenli” ibaresi ile belirtilir. Bu sanal ortam üzerine bilinçli olan veya bilinçsiz olan tüm müşteriler için çok önemli bir etkendir. SSL güvenlik sertifikası edinin veya altyapı sağlayıcınıza bu sertifikanın edinilmesi için başvuru yapın.

Çalıştığınız bankaların logoları, müşterilere işletmenizin ciddiyeti yansıtır. Bankalar, insanların genelde güvendiği kuruluşlardır ve bu kuruluşları çözüm ortaklarınız şeklinde yayınladığınızda bu kuruluşların güvenlerinden faydalanabilirsiniz.


ETicaretSoft


Yazıyı Paylaş

   


Etiketler : E-Ticaret, Güven

Bu yazıyı 1,541 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
E-Ticaret’te kısa yoldan başarı için 2 kolay yöntem.
 

 
Sanal mağazanızdaki ürün yorumlarının önemi.
 

 
Dünya toplam e-ticaret hacmi 1 trilyon dolara koşuyor.
 

 
Kullanıcıların yüzde 42’si tabletten alışveriş yapmaya sıcak bakıyor.
 

 
Sevgililer gününde satışları arttırmak için 6 pratik ipucu.
 

 
Yeni özellikleri ve güçlü altyapısı ile ETicaretSoft Versiyon 5.0 yayında.
 

 
İnternet şirketlerine online şikayet sistemi zorunlu olacak.
 

 
E-Ticaret sitenize ürünlerinizi eklerken nelere dikkat etmelisiniz?
 

 
E-Ticaret'te başarı oranı en yüksek sektörler hangileri?
 

 
E-Ticaret sitelerinde üyelik sözleşmelerinin düzenlenmesi.
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü


28.04.2017 - E-Ticaret`te rakiplerinizin önüne nasıl geçersiniz?  | 18.04.2017 - E-Ticaret sitenize olan güveni nasıl arttırabilirsiniz?  | 05.04.2017 - Müşteriler sitenizi neden terk eder?  |  E-Ticaret Sitesi  |  E-Ticaret Sitesi Açmak  |  E-Ticaret Sitesi Kurmak  |  E-Ticaret Sitesi Fiyatları  |  E-Ticaret Paketi  |  Bursa E-Ticaret Sitesi  |  E-Ticaret Yazılımı  |  Online Satış Sitesi
© 1998 - 2018 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS Yayını   |   Gizlilik Politikası