E Ticaret Sitesi Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri - ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
E-Ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir?
E-Ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir?
 
Tarih: 21.12.2016

Nereden başlamalısınız?
Öncelikle bu yazıyı okuyarak zaten başlamış oldunuz. Size önerimiz, yazımızı okurken kafanıza takılacak tüm soruları not etmeniz. Yazının sonunda bizi arayarak tüm sorularınıza en detaylı şekilde cevap alabilirsiniz.

İşletme sahibi olmak
E-Ticaret yapabilmeniz için öncelikle bir vergi levhasına sahip olmalısınız. Şirket türü önemli değildir. Şahıs, Limited veya Anonim olarak herhangi bir şirket kurmanız yeterlidir. Kredi kartı ile ödeme almak ve ticari faaliyetlerinizi gerçekleştirebilmek için buna ihtiyacınız var. Yasal olarak herhangi bir ticari işlemin gerçekleştirilecek olması, sizin vergi mükellefi olmanızı gerektirir. Aynı zamanda müşterileriniz, karşılarında bir firmanın bulunduğunu bildiklerinde markanızı daha da güvenilir bir konuma koyacaklardır.

Ücretsiz yazılımlar
E-Ticaret sistemlerini araştırırken çok farklı fiyatlara sahip onlarca farklı yazılım ve paket ile karşılaşacaksınız. Hazır, ücretsiz ve açık kaynak kodlu yazılımlar ile özel yazılım e-ticaret sistemleri arasında seçim yapmanız gerekecek. Bu tercihinizi kullanırken eğer sizin için tercih kriteri fiyat olur ise hazır, açık kaynak kodlu yazılımlar çok daha cazip geleceklerdir. Fakat unutmamak gerekir ki ücretsiz olarak kuracağınız bu paket e-ticaret yapabilmeniz için gerekli tüm altyapıya sahip olmayan, boş paketler olacaklardır. E-Ticaret yapabilmeniz için ihtiyacınız olan modülleri ileriki aşamalarda satın almanız gerekecektir. Sonuç olarak ücretsiz sahip olmayı düşündüğünüz yazılım, hazır paket e-ticaret altyapıları ile aynı fiyatlara ve hatta daha yüksek fiyatlara erişmiş olacak. Bu yanılgıya düşmemeniz için özel yazılım, paket e-ticaret sistemlerini tercih etmenizi öneririz. Profesyonel bir firmadan edineceğiniz altyapı ile e-ticaret hedeflerinize daha sağlam adımlar ile ilerlerken, altyapı boyutunda da yaşayabileceğiniz sorunları en minimize hale getirebilir hızlı çözümler alabilirsiniz.

Satacağınız ürünleri belirleyin
Sanal mağazanızda satacağınız ürünleri belirleyin. Günümüzde internet üzerinden neredeyse her türlü hizmet ve ürün satılmakta. Ancak bazı sektörlerin internet üzerinden satış yapabilmeleri için ek modüllere veya sektöre özel eklentilere ihtiyaçları olabilir. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sanal POS nedir? Nasıl alınır?
Sanal POS e-ticaret sitenizden online ödeme alabilmeniz için bankalar tarafından sağlanan bir ödeme altyapısıdır. Mağazalarda kullanılan fiziksel POS cihazlarından hiçbir farkları yoktur. İşleyişleri neredeyse tamamen aynıdır. Tek farkı e-ticaret altyapılarınıza entegre olarak çalışabilmeleridir.

Online satış yapabilmek için birkaç farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır. Kapıda ödeme, Banka Havalesi / EFT veya Kredi Kartı ile alışveriş bu yöntemlerin birkaçı. Online olarak kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için bir Sanal POS’ a ihtiyacınız var. Bu hizmeti bankalardan veya bazı ödeme hizmeti sunan firmalardan (PayU, İyzico, TurkPOS, iPara vb.) alabilirsiniz.

Sanal POS hizmetini alabilmeniz için öncelikle bir e-ticaret altyapısına ihtiyacınız var. E-Ticaret sitenizi kurduktan sonra satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin sitenize girilmiş, hazır halde bulunmaları gerekir. Banka veya ödeme hizmeti sunan firmalar sanal POS hizmetlerini size vermeden önce e-ticaret sitenizi inceleyecek ve satmayı planladığınız ürünlerin, kendi politikalarına, güvenlik önlemlerine ve teknik standartlara uygun olup olmadığına dair kontrollerini gerçekleştireceklerdir. Bu sebep ile Sanal POS başvuruları e-ticaret sisteminizi kurma ve içeriğini oluşturma adımlarından sonra gerçekleştirilmelidir.

Altyapı Seçimi
E-Ticaret hayatınıza başlarken seçim yapacağınız altyapı, sanal mağazanızın başarısı için çok önemlidir.
Hız, stabilite, sunucu kaynak kullanımı, ödeme sistemleri ile sorunsuz çalışabilmesi, kullanım pratikliği, ürün ve stok yönetimi, sipariş takibi gibi bir çok konuda ihtiyacı karşılayacak ve sağlıklı çalışan bir yazılım bulmanız e-ticaret girişiminizi sorusuz devam ettirmenize ve başarılı olmanızda işinizi kolaylaştıracaktır. Bu noktada, yazılım bilginiz yok ise açık kaynak kodlu hazır yazılımlar ve eski diller kullanılarak üretilmiş sistemler hatalı bir seçim olabilir.

Güvenlik
E-Ticaret sitenizde en önemli noktalardan bir diğeri de altyapınızın güvenliğidir. Yazılım, sunucu ve güvenlik sertifikaları altyapı sağlayıcınızın sorumluluğundadır. Kredi kartı ile online alışveriş hizmeti sağlayacaksanız, sitenizde SSL güvenlik sertifikası bulunmalıdır ve e-ticaret altyapınızın hukuksal içeriklerinin tamamlanmış, yasal yükümlülüklerin gerektirdiği duruma getirilmiş olması gerekmektedir. E-Ticaret hayatınızın ilerleyen süreçlerinde problem yaşamamanız için bu detaylara dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Zaman
E-Ticaret genel kanının aksine bir kere kurulduktan sonra kendi kendine satış yapan, hizmet vermeye devam eden bir yapı değildir. Üzerine düşülmesi ve sürekli olarak güncel halde tutulması gerekir. Tüm işlerinizin arasında e-ticaret sitenize zaman ayırabileceğinizden veya e-ticaret siteniz ile ilgilenecek personeli istihdam edebileceğinizden emin olun. E-Ticaret siteniz fiziki bir şubeden farksızdır ve ilgilenmezseniz başarıya ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

E-Ticaret Danışmanlığı
Eğer e-ticaret yapmaya yeni başlıyorsanız sizi yönlendirecek, temel problemlerinizde, işinizin aksamaması için gereken desteği sağlayabilecek, profesyonel bir altyapı sağlayıcısı seçmeniz e-ticaret hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bu hizmeti bazı firmalar ücretli sağlarken, unutulmaması gerekir ki altyapı sağlayıcınız temel noktalarda sizi yönlendirmek ile mesuldür. Birlikte çalışacağınız altyapı firmanızı seçerken yazılım ve güvenlik aşamasından sonra size aktaracağı tecrübeleri de tercih kriteri olarak belirleyebilirsiniz.

E-Ticaret Paket Seçimi
E-Ticaret yazılımı alırken, içeriğine göre fiyatı artan paketler ile karşılaşırsınız. Aynı firmadan alacağınız en ucuz paket ile en pahalı paket arasında herhangi bir yazılımsal fark yoktur. Aralarında bulunan fark genel anlamda modül kısıtlamalarından oluşur. Bu sebeple e-ticarete giriş yaparken “en iyi paket, en pahalı pakettir” veya “en kaliteli işi en pahalı paket ile gerçekleştiririm” algısı tamamen yanlıştır. Paket içeriklerini detaylıca inceleyin ve “ihtiyacınız olan modüllerden oluşan paketi” seçin.
Paket seçimi noktasında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nasıl başlamalısınız?
Yazımızın son başlığında, yazımızın giriş paragrafında belirttiğimiz gibi tüm sorularınıza bizi arayarak cevap alabileceğinizi tekrar belirtmek istiyoruz. E-Ticaret, basit, kolay bir iş değildir ve incelikle atılması gereken adımlar, güzel kurgulanması gereken satış stratejileri ve gerek tasarımsal, gerek yazılımsal anlamda e-ticaret sitenizi güçlendirebilecek bir altyapı sağlayıcısı seçerek e-ticarete adım atmanız, gelecekteki başarınız için en iyi başlangıç yollarından biridir. E-Ticaret hedeflerinize ilerlerken, altyapı sağlayıcınız bu adımlarınızı en sağlam şekilde basmanız için en önemli desteğiniz ve partnerinizdir.


ETicaretSoft


Yazıyı Paylaş

 


Etiketler : E-Ticaret, Gerekenler, E-Ticaret Sitesi Kurmak

Bu yazıyı 1,222 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
6563 Sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun.
 

 
Tüketicilerin yüzde 70’i kötü tasarımı olan sitelerden alışveriş yapmıyor.
 

 
E-Ticaret sitenize ürünlerinizi eklerken nelere dikkat etmelisiniz?
 

 
E-Ticaret sitenizde satmayan ürunleri nasıl satabilirsiniz.
 

 
E-Ticaret’te başarıyı getiren başlıca faktörler.
 

 
Tüketici Araştırması: Online alışverişte hızlı yükseliş.
 

 
Avrupa e-ticaret hacmi 2017 yılında 255 milyar dolara ulaşacak.
 

 
Zuckerberg: WhatsApp tek başına 19 milyar dolar eder.
 

 
Türkiye'de Facebook'un günlük aktif mobil kullanıcısı 9,5 milyon.
 

 
Sysmond ve ETicaretSoft işbirliği ile tam muhasebe entegrasyonu!
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2020 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası