ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

E-Ticaret`te rakiplerinizin önüne nasıl geçersiniz?

E-Ticaret`te rakiplerinizin önüne nasıl geçersiniz?

Tarih: 28.04.2017

Günümüzde E-Ticaret kavramı popülaritesini iyiden iyiye arttırdı ve tüm sektörler tarafından en uygun işletme modelleri ile kullanılmaya başlandı diyebiliriz. Bu gelişimin doğurduğu en büyük sorunlardan birisi rekabet ortamında rakiplerinizin nasıl önüne geçebilirsiniz?

Hizmet kalitesi
Hizmet kaliteniz, büyük bir müşteri kitlesinin gözünde ürün fiyatlarınızdan daha önemlidir ve tercih sebebidir. Hizmet kalitenizin iyi olması müşterilerinizde birden fazla olumlu algı yaratır ve gerek kısa gerekse uzun vadede e-ticaret sitenizin başarısına büyük oranda fayda sağlar.

Hizmet kalitenizin iyi olması, aynı doğrultuda müşteri sadakatinizi de arttıracaktır. Uzun vadede e-ticaret markanızın altında oluşan müşteri kitleniz, rakipleriniz ile içinde bulunduğunuz rekabetten önde çıkmanız için önemli bir destek olacaktır.
Aynı zamanda hizmet kalitesi iyi olan markalar viral şekilde yayılmaya da başlarlar. Ağızdan ağıza yayılma türü olarak da belirtebileceğimiz viral yayılmalar, e-ticaret sitenizin marka bilinirliğinin artmasında ve yeni müşteriler tarafından tercih edilebilir olma noktasında da markanızı daha fazla ön plana çıkaracaklardır.

Ürün özellikleri ve ürün görsellerinde özgün olun
E-Ticaret sitenizde satışa çıkarttığınız ürün veya hizmetlerin fotoğraflarında özgün olun. Rakiplerinizde bulunan görsellerden farklı ve daha detaylı olmasına özen gösterin. Bu sizin belirgin bir şekilde ön plana çıkmanıza yardımcı olacaktır.
Markanızın, işine daha fazla önem verdiğinin göstergesi olarak potansiyel müşterilerinizde algı uyandırabilir ve tercih edilebilirliğinizi yükseltir.

Yukarıdaki bilgiler ürün açıklama yazıları içinde geçerlidir. Ürün hakkında müşterilerinize bilgi aktarırken özgün olmanız, uygun bir dil kullanmanız, detaylı bilgi aktarmanız ve sektörünüze hâkim bir formatta bilgi girişi sağlamanız, aynı formatta kopyala yapıştır yapan rakiplerinizden sizi farklı kılar.

Müşteri yorumları
Müşteri yorumları da rekabet ortamında rakiplerinizden ayrışabilmeniz için önemlidir. Müşterileriniz tarafından yazılan doğal yorumlar, tercih edilebilirlik oranında artış sağlayan en önemli faktörlerdendir.

Müşterilerilerin alışveriş sonrasında yorum yapma oranı çok düşüktür. Müşterilerinizi alışveriş sonrası yorum yapmaya teşvik etmek adına stratejiler geliştirmeniz ve onların yorumlarını sergilemeniz, yeni müşterilerin sizi tercih etme oranını yükseltecektir.

ETicaretSoft

Bu yazıyı 3,305 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.