E Ticaret Sitesi Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri - ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
E-Ticaret sitenizdeki ürün açıklamalarının önemi.
E-Ticaret sitenizdeki ürün açıklamalarının önemi.
 
Tarih: 16.09.2016

Teknolojinin gelişmesi ve pratikleşmesi ile birlikte, bir ürüne ulaşabilmek için saatlerce, bazen günlerce mağaza mağaza gezerek vakit kaybettiğimiz dönem geride kaldı. Günümüzde çoğu markanın ve mağazanın bir online satış sistemi bulunmakta ve giderek bu topluluğa katılan markaların sayısı artmakta. Online alışveriş, bir çok imkanı ile eski nesil, gezerek alışveriş düzenini geride bırakmayı başardı. Daha fazla seçenek, daha fazla model, daha fazla renk, daha fazla fiyat aralığı gibi avantajları ile tüketicilerin alışveriş deneyimlerini kendi üzerine yönlendirmeyi başardı.

E-Ticaret sitelerinin, müşterilerini bilgilendirme amacı olsa da nihai amaçları satış yapmaktır. Bu hedef doğrultusunda, mağaza yöneticisinin, mağazasını işletirken bazı stratejik yönelimlerde bulunması avantaj sağlar. Bu hamleler, e-ticaret sitenizin rakiplerinize oranla daha çok tercih edilmesini, ürünlerinizin daha cezbedici hale gelmesini sağlayabilir. Bu nedenle; Biz ETicaretSoft olarak, bu yazımızda, e-ticaret sitelenizdeki ürün açıklamalarının önemli noktalarına değineceğiz.

Ürün eklerken ürün açıklamaları neden önemlidir?
E-Ticaret sitenizde satmakta olduğunuz ürünler, online olarak, müşterilerinizin dokunmadan satın alacağı ürünler oldukları için bu noktada müşterilerinize güven sağlamanız gerekmektedir. Göremedikleri, dokunamadıkları bir ürünü alabilmeleri için, her müşterinizin bir güven duyma eşiği bulunmaktadır ve ürün sunumunuz ile müşterinizin güven eşiğini aşmanız, işlemi satış olarak sonlandıracaktır. Bu noktada satmakta olduğunuz bir kıyafetin; kumaş özelliği, renk tonu, uzunluğu, manken üzerinde ki fotoğrafı, yıkanması gereken ısı dereceleri, kalıp bilgileri ve kullanım önerileri gibi tüm detayları müşteriye en uygun şekilde aktarmanız satışınızı daha da kolaylaştıracaktır.

• Ürün boyutları
Müşterileriniz inceledikleri ürünlerin boyutlarından emin olmak ister. Televizyon almak isteyen bir müşterinizin alacağı televizyonun, kendisinde ki TV ünitesine tam oturup oturmayacağını bilmesi ürüne daha sıcak bakmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde kırtasiye ürünleri satan bir mağaza olduğunuzu varsayalım; Mesai saatleri içinde çantası ile müşterilerini gezen bir ziyaretçiniz not defteri almak için mağazanızda geziyor. Alacağı not defterinin çantasına sığacağından, kendisine yük olmayacağından emin olmak isteyecektir. Bu noktada ürünün boyutunun belirtilmesi ve hatta mümkün ise görsel ile ürünün boyutunun sunuma eklenmesi ziyaretçinizin kafasında ki karışıklığı çözecek ve ürüne daha sıcak bakmasını sağlayacaktır.

• Resim ile görsel sunum
E-Ticaret sitenizde müşterilerinize göremedikleri, dokunamadıkları, koklayamadıkları bir ürünün satışını yapmaya çalışıyorsunuz. Bu noktada müşterinize, satın alma ihtimali olan ürünü ne kadar detaylı gösterebilirseniz, ürün müşteriniz için o kadar somut, gerçekçi bir hal alacaktır. Örneğin bir ayakkabının; önünü, arkasını, yanlarını, altını ve içini fotoğraflayarak sunmanız, müşterinizin ürünü daha gerçekçi şekilde hayal edebilmesine imkan tanıyacaktır ve ürüne daha sıcak bakmasını sağlayacaktır. Buda işlemin satış ile sonlanması için gereken, müşterinin ürüne güven eşiğini atlamanız için çok büyük bir etken olacaktır.

• Video ile görsel sunum
E-Ticaret sitenizde satacağınız bazı tip ürünlerin video ile tanıtılması, müşteriniz açısından birçok soru işaretini ortadan kaldıracaktır. Ürünün elde nasıl durduğu, kullanım pratikliği, işlevselliği gibi birçok özelliği video destekli ürün sunumu ile müşterinize aktarabilirsiniz. Aynı zamanda bu aktif bir pazarlama olacağından müşterinize ürünü, kendi istediğiniz algı ile tanıtabilir ve müşterilerinizin ürüne olan bakış açısını istediğiniz şekilde şekillendirebilirsiniz.
Ayrıca ürün sunumlarınızın video ile destekli olması, marka değerinize pozitif etki edecektir.

Örnek vermek gerekir ise mağazanızda akıllı telefon sattığınızı varsayalım. Bu noktada öncelikle üretici firmanın tanıtım videosu olup olmadığına bakabilirsiniz. Var ise bu tanıtım videosunu ürün detayına ekleyerek daha oturaklı bir ürün sunumu sağlayabilirsiniz. Şayet üretici firmadan herhangi bir video çalışması gelmedi ise veya gelen çalışma, markanıza veya mağaza konseptinize uygun değil ise bu noktada ufak bir sunum videosu hazırlayabilir ve ürünü müşterilerinize video anlatımı ile sunabilirsiniz.

• Müşterilerinize karşı kullandığınız üslup
E-Ticaret siteniz ve marka değeriniz için en önemli detaylardan biriside müşterinize karşı ürün isimlerinde, ürün sunumlarında veya ürün özellikleri bölümünde nasıl bir üslup kullandığınızdır. Müşterileriniz ile yüz yüze olmasanız dahi e-ticaret sitenizden yapıyor olduğunuz satışlar bir iletişim, bir pazarlamadır. Bu noktada müşterilerinize; markanıza, sektörünüze, ürünlerinize en yakışır şekilde hitap etmeniz gerekir.


ETicaretSoft


Yazıyı Paylaş

 


Etiketler : Ürün Açıklamaları, E-Ticaret

Bu yazıyı 1,346 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
Sosyal ağlarda kriz yönetimi nasıl yapılmalı?
 

 
Grafik tasarım programı kullanmayı bilmeyenler için yardımcı araçlar.
 

 
Yeni özellikleri ve güçlü altyapısı ile ETicaretSoft Versiyon 5.0 yayında.
 

 
Yeni yılda e-ticaret trafiğinin yarısı mobilden geldi.
 

 
Görsel içeriği diğer içeriklerden değerli kılan 10 sebep.
 

 
ETicaretSoft ücretsiz e-ticaret satış artırma eğitimleri başladı.
 

 
E-Ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir?
 

 
İnternet üzerinden en çok hangi ürünler satılıyor?
 

 
E-Ticaret sitenize ürünlerinizi eklerken nelere dikkat etmelisiniz?
 

 
E-Ticaret’te kısa yoldan başarı için 2 kolay yöntem.
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2020 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası