ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

E-Ticaret sitesi nasıl kurulur?

E-Ticaret sitesi nasıl kurulur?

Tarih: 04.02.2021

E-Ticaret sitesi kurmak, aslında başlı başına yeni bir işletme kurmaktan farksızdır. Mevcut durumda satış yapmakta olduğunuz fiziksel bir mağazanız olsa bile, açacağınız E-Ticaret sitesini de ikinci bir mağazanız olarak değerlendirmelisiniz.

Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi E-Ticaret sitesi kurmak için aslında herhangi bir evrak ya da belgeye ihtiyaç yoktur. Fakat bu siteyi işletebilmek için arkasında bir şirket olmak gerekiyor.

E-Ticaret Sitesi Kurmak için nereden başlamak gerekir?
Bu soruyu cevaplayarak aslında konuyu bağlamış olacağız. Kargo anlaşmaları ve Sanal Pos Kurulumları için bankalar, ödeme kuruluşları ve kargo firmaları sizi değil, şirketinizi muhatap alır. Konuya bu açıdan baktığınızda bir E-Ticaret Sitesi kurmak için aslında önce bir şirket kurmak gerekir.

Sonraki aşamada ise hemen ardından E-Ticaret altyapı sağlayıcınızı seçmelisiniz. Satacağınız ürünler ve planladığınız satış modeli için nasıl bir firma ile çalışmanız gerektiğini, hangi E-Ticaret Paketini tercih etmeniz gerektiğini araştırın.

Unutmayın ki, yanlış kararlar almanız ve yetersiz bir E-Ticaret Altyapı Sağlayıcısı ile yola çıkmanız, size zaman ve para kaybettirecektir.

Bu bağlamda, daha önce yayınladığımız makalelerden "E-Ticaret altyapı sağlayıcınızı seçerken." konu başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

Doğru bir altyapı sağlayıcı firma ile yola çıktığınızda, yanınızda her zaman bir rehberle birlikte hareket eder, olası kötü sürprize ise büyük oranda hazırlıklı olursunuz.

ETicaretSoft

Bu yazıyı 543 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.