E Ticaret Sitesi Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri - ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
E-Ticaret ile, üretici ve ithalatçılara internet toptancısı olma fırsatı.
E-Ticaret ile, üretici ve ithalatçılara internet toptancısı olma fırsatı.
 
Tarih: 19.02.2015

Küreselleşen dünyada alışkanlıklar hızla değişim gösteriyor. Değişen alışkanlıkların başında ise alışveriş geliyor. Her bilgiye kolaylıkla ulaşabildiğimiz internet, denizi derya bir ortam. Ülkemizde son on yıl içinde artan bir ivme ile internet kapılarını ardına kadar ticarete de açtı. Son birkaç yıldır uzaktan yakından bağlantısı olan olmayan herkesin sıklıkla duyduğu bir kavram gelişti ‘e-ticaret’. Reel ticaretin elektronik versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz e-ticaret tüm girişimciler için pek çok avantaj sağlayan dijital bir mağaza. Çünkü hemen hemen her sektörden ürün artık internette. Hem de 24 saat açık olan bir mağazada. 24 saat açık olan mağazadan alış veriş yapanların sayısı ise her geçen gün artıyor. Alıcının değişen bu alışkanlığına ayak uyduran üretim yapan, ihracat veveya ithalat yapan pek çok firma ürünlerini reel ticarete devam ederken diğer bir yandan elektronik versiyon ticaret yani e-ticaret ile internete taşıdı. Ve nihayetinde globalleşen dünyanın gereğini yerine getiren ve e-ticaret yapan firmalar bugün atmış oldukları bu adımın nimetlerinden fazlasıyla faydalandılar. Bugün ise üretici veya ithalatçı olup e-ticaret yapan firmalar yine elektronik ortamda bayilikler de verebiliyorlar.

Evet aynı reel ticarette olduğu gibi e-ticarette de bayilikler verebilmeniz mümkün. Yine reel ticarette olduğu gibi aynı şekilde bayilik almak isteyen girişimci ile üretici veya ithalatçı firma görüşerek gerekli bayilik anlaşması yapabiliyor. E-Ticaret ağı içinde bayilik veren üretici veya ithalatçı firma, toptancı veya tedarikçi firma olarak yeni bir kimlik kazanıyor. Bunun üretici veya ithalatçı firmaya avantajı ise yine kendi ürünleri artı farklı bayi veya bayileri aracılığı ile daha geniş kitlelere ulaştırabiliyor olması. Kısacası bu yolla üretici veya ithalatçı firma için yeni bir pazar kapısı daha açılmış oluyor.

Üretici veya ithalatçı firmanın e-ticaret üzerinden de bayilik ağı oluşturabilmesi için e-ticaret sitesinde XML (Extensible Markup Language) formatında ürün listesini oluşturması yetiyor. Diğer bir deyişle; üretici veya ithalatçı firmanın sitesinde yer alan ürünlerinin farklı bir siteye otomatik olarak aktarılması sağlanmış oluyor. Üretici veya ithalatçı firma bu entegrasyon ile görüşmeleri sonucunda onay verdiği girişimci için ürünlerini kullanıma açabiliyor. Girişimci isterse tedarikçisi olan firmanın ürünlerinin tamamını isterse de bir kısmını kendi sitesinde satışa çıkarabiliyor. E-Ticaret yapan üretici veya ithalatçı firma stok, fiyat ve ürün bilgilerini güncelledikçe XML entegrasyonu ile aynı güncelleme bayisi olan girişimcinin sitesinde de otomatik olarak güncellenmiş oluyor.

E-Ticaret deryasında XML entegrasyonu sayesinde “e-ticaret ürün tedarikçiliği” adı altında yeni bir alt sektör oluştu. E-Ticarette bu atılımı gerçekleştiren, yani e-ticaret ürün tedarikçisi olan üretici veya ithalatçı firmalar ise kendi başlarına ulaşamayacakları kadar geniş alıcı kitlesine mal ve hizmetlerini ulaştırma şansını yakaladılar. Çok büyük bir hızla ve kısa zamanda bu şansı yakalamak mümkün. Bu nedenle son yıllarda XML entegrasyonuna talep de hızla artmaktadır.

ETicaretSoft, paketlerinde hazır olarak gelen bu entegrasyon modülü ile üretici veya ithalat yapan firmalara XML alt yapısı sunarken; firmalarının bayisi olacak girişimcilere de destek vererek, vakit kaybetmeden ürünleri kendi sitelerine aktarma ve e-ticarete başlama imkan sağlıyor.


Erdal D.


Yazıyı Paylaş

   


Etiketler : E-Ticaret, XML, İnternet Toptancı

Bu yazıyı 2,772 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
iPad üzerinden yapılan satışlar Android tabletlerin 10 katı.
 

 
E-Ticaret şirketlerinde aynı gün teslimatta rekabet artıyor.
 

 
E-Ticaret sitenize ürünlerinizi eklerken nelere dikkat etmelisiniz?
 

 
E-Ticaret’te başarıyı getiren başlıca faktörler.
 

 
6563 Sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun.
 

 
E-Ticarette tüketicinin ödeme algısı değişiyor.
 

 
E-Ticaret sitenizde satmayan ürunleri nasıl satabilirsiniz.
 

 
Online perakendecilerin mobil yatırımları işe yarıyor.
 

 
BDDK Yeni kredi ve kredi kartları yönetmeliği yürürlüğe girdi.
 

 
Kullanıcıların yüzde 42’si tabletten alışveriş yapmaya sıcak bakıyor.
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2019 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası