ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

E-Ticaret’te başarıyı getiren başlıca faktörler.

E-Ticaret’te başarıyı getiren başlıca faktörler.

Tarih: 31.05.2016

Her geçen gün popülerliği artan ve talep görmeye başlayan bu ticaret yöntemi, son yıllarda önemli reklam çalışmaları ile geniş kitlelere ulaşarak hızla yayılmayı sürdürmektedir. Vazgeçilmez bir ticaret yöntemi haline gelen e-ticaret hacminin önümüzdeki 5 yıl içerisinde daha önemli noktalara geleceğinden, şüphe duymuyoruz.

2015 Haziran ayı istatistiklerine göre:
Türkiye’ de şuanda 20.000 - 22.000 E-Ticaret sitesinin hizmet verdiği varsayılmaktadır. 2016 ilk çeyrek istatistiklerine göre beklentimiz 50.000 ile 60.000 aralığında olacağı ve bu yükselişin her geçen yıl katlanarak artacağıdır. 2015 yılında E-Ticaretin hakim olacağı ticari hacim 50 milyar TL olarak ön görülürken 58 milyar TL perdesinde kapatıldığı rakamlara yansıyor.

Güvenilir ve başarılı bir E-Ticaret sitesi olabilmeniz için müşterilerinize sunduğunuz tüm hizmetleri hızlı, tam ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirmelisiniz. Aksi durumda, hizmet anlayışının daha fazla ön plana çıktığı E-Ticaret pazarında markalaşma sürecinizi başarılı bir şekilde sürdüremeyebilirsiniz.

Marka ve hizmet güvenilirliğiniz arttıkça, ticaret hacminiz sanal ortamda genişleyecek ve başka yatırımlar yapmanıza olanak sağlayacaktır. Sanal mağazalar, ihtiyaçları gereği, gelişen teknolojiler ile birlikte sürekli geliştirilmesi ve yenilenmesi gereken altyapılardır. Bu değişime adapte olmak ve bu doğrultuda ki taleplerinize cevap verebilecek bir alt yapı sağlayıcısı ile çalışmanız, markanızın geleceği için vereceğiniz en önemli kararlardan biridir.

Kısaca özetlemek gerekirse, yukarıda bahsettiğimiz konular, E-Ticaret’in işleyebilmesi için gereken temel yapı taşlarıdır. Hizmet politikaları, altyapılar, markanızın gücü gibi faktörler, sanal mağazanın tercih edilebilirlik oranını arttırmaya yönelik olarak sürekli geliştirilmelidir.

E-Ticaret, karlı bir yatırımdır. Fiziki mağazalara göre, oldukça düşük maliyetler ile oluşturabilirsiniz. E-Ticaret’te başarıyı getiren en önemli noktalardan biri de, internet ortamında şartların tüm firmalar için eşit olmasıdır. Kısaca e-ticaret’te başarı sizin ne kadar yaratıcı ve girişimci olduğunuzla orantılıdır.

Kaan Y.

Bu yazıyı 2,213 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.