ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

İnternette en çok neler satılır? Bu ürünleri nasıl bulabilirim?

İnternette en çok neler satılır? Bu ürünleri nasıl bulabilirim?

Tarih: 09.02.2021

E-Ticaret sitenizi kurmadan önce tasarım ve işlevsellik açısından önem arz edeceği için, satacağınız ürünleri de doğru bir şekilde önceden belirlemeniz gerekir.

İnternette ürün satmak istiyorsanız ve henüz ne satacağınıza karar veremediyseniz, bunun için araştırma yapmaya devam etmelisiniz. Bu yazımızda yapacağınız ürün araştırmaları için sizlere yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Eğer üretici değilseniz ve satacak ürünler arıyorsanız, internet üzerinde kullanıcıların satın alma alışkanlıklarını ve hangi ürünlere daha fazla ilgi gösterdiklerini araştırmanız gerekir. İnternette en çok satılan ürünleri araştırmak için farklı araçlardan yararlanabilirsiniz. Aşağıda ana hatlarıyla bu araçlara değineceğiz;

Google Trends: Google Trends ile potansiyel müşterilerinizin Google üzerinden yaptıkları aramalara ulaşın. Burada hangi kelimelerin daha çok arandığını, hangi şehirlerden aramaların gerçekleştiğine kadar görebilir, mantıklı bir analiz sonrası çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Online Pazar Yerleri: Online pazaryerlerindeki ürün satış rakamları ve alternatif ürün önerilerini inceleyerek, farklı işletmelerin hangi ürünlere daha fazla yöneldiklerini analiz edebilirsiniz.

Size Rakip Olabilecek Diğer Siteler: Satabileceğinizi düşündüğünüz ürünler için hali hazırda satış yapan ve size rakip olabilecek olan siteleri araştırın. Satışını planladığınız ürünlerin bu siteler üzerinde ne kadar popüler olduklarına, müşterilerin bu ürünler için yaptıkları yorumlara bakabilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırma Siteleri: Satışını planladığınız ürün gurubu için fiyat karşılaştırma siteleri üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz. Bu sitelerde pazarda talep gören ürünleri görebileceğiniz gibi bu ürünlerin gerçekte bir pazarının olup olmadığını da görebilirsiniz. Ayrıca bunun ürünlerle ilgili nasıl bir fiyat politikası izlendiğini araştırmak için de iyi bir yöntem olabileceğinin altını çizelim.

ETicaretSoft

Bu yazıyı 501 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.