E Ticaret Sitesi Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri - ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
E-Ticaret sitenizde satmayan ürunleri nasıl satabilirsiniz.
E-Ticaret sitenizde satmayan ürunleri nasıl satabilirsiniz.
 
Tarih: 24.09.2016

İnternetten ürün satışının avantajlarını gören girişimciler, e-ticaret sitelerini kurarak, online alışveriş pazarında kendine bir pazar payı arıyor. Artık yeni kurulan firmalar şubeler aracılığıyla tüm dünyadaki insanlara ürünleri ulaştırmanın çok maliyetli olduğunun farkında. Bu nedenle, online alışveriş konusunda yeni markalar ve zaten pazarda olan markalar e-ticaret sitelerini kurarak, daha az maliyetli bir ürün satışına odaklanmış durumda. Haliyle bugün online alışveriş siteleri pazarında da binlerce e-ticaret var.

Tüketici normalde bir ürünü almadan fiyatına, özelliğine, litresine, kumaşına bakıyorken, e-ticaret sitelerinden de ürün satın alması için de belli başlı kriterler arıyor. Tüketici satın alma davranışı kargodan, teslimat süresine, taksit sayısından sitenin görsellerine kadar çeşitleniyor. Bazen, e-ticaret sitelerinin kargosu, teslimat süresi, kart kabul sistemleri eksiksiz ve hızlı olsa bile, bazı ürünlerin satışı bir türlü gerçekleşmiyor. E-Ticaret sitesi sahipleri satılmayan ürünler hakkında hala çözüm arıyor.

Bu yazımızda, e-ticaret sitesinde satılmayan ürünleri sattırmak konusunda ne yapabiliriz? ya da sizlerin e-ticaret sitemde bazı ürünleri satamıyorum nasıl satabilirim? gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

1 - Ürün ile ilgili içerikler oluşturun.
Satılmayan ürünü belirledikten sonra, ürün hakkında avantajlı yönlerini belirleyin. Örneğin, X markasının fotoğraf makinesini satıyorsunuz. Ürünü stoklarınıza eklediğinizden beri 1 tane bile satılmadı. Bu ürünü nasıl satacağınız konusunda sizlere vereceğimiz ilk tüyo, ürün hakkında içerikler oluşturup yaymanız. Ürün ile ilgili hazırlanmış bir video ile, fotoğraf makinesinin tanıtımını, çekilen resimleri basit bir video ile gösterebilmeniz mümkün. Bu videoyu sosyal medya sitelerinde paylaşabilir, Facebook sponsor reklamlarında “ürün odaklı” reklam vererek, direk ürüne tıklandığında satış sayfasına link ekleyebilirsiniz. Ürün ile oluşturacağınız her içerik dikkat çekici olmalı.

2 - Kampanyasız olur mu?
Bugün hemen hemen kafamızı çevirdiğimizde bir kampanya görürüz. Satmayan ürününüz için kampanya yapmayı denediniz mi? Ancak belirtmek isteriz ki, klişe kampanyalardan kaçının. Dikkat çekecek kreatif kampanyalara odaklanın. Örneğin, X markasının fotoğraf makinesini satıyorduk, yapacağımız kampanyada “ 1 ay boyunca çekeceğiniz bütün resimler için dijital resim basımı ücretsiz” gibi kampanyalarla insanların dikkatini çekin. Bu kampanyaları kreatif bir şekilde videolar ile destekleyin.

3 - Sitedeki satılmayan ürün için daha ne yapabilirsiniz?
Yapabileceklerinizin sınırı olmadığını bilin. Ücretsiz verdiğiniz her hizmet sizi rakiplerinizden öne çıkarır. Örneğin, X markasının fotoğraf makinesini satamıyoruz. Yapacağınız kampanyada farklı bir hizmet verin. Klişe ücretsiz kargolarla yetinmeyin. “3 ay boyunca fotoğraf makinenizin servise gitmesi gerektiği takdirde tüm kargo ücretleri bize ait !” ya da “Fotoğraf makinenizin %20 si size geri iade“ gibi kampanyalar yapın. Farklı olun.

4 - Ürünlerin satılmamasının nedeni kullanımının bilinmemesinden olabilir. Video şart!
En önemli konulardan birisi ürünün nasıl kullanılacağının bilinmemesidir. Herkes her ürünün nasıl çalıştığını, ya da monte edildiğini bilmeyebilir. Her ürün için olmasa bile, monte edilen, ya da çalışma prensibi farklı olan ürünler için mutlaka bir video desteği sağlayın. Örneğin, X markasının fotoğraf makinesi örneği üzerinden devam edelim. Fotoğraf makinesi ile flu bir resim elde etmek için hangi mod kullanılmalı? gibi bir takım videolar ile o ürün hakkında arzu yaratabilirsiniz.

5 - Anket ve ödül sunun!
Sitenizde o ürüne yönelik uygulayacağınız anketler ile sorunu kolayca tespit edebilirsiniz. Örneğin, Tüketici siteye girdiğinde ürün detayı yeterli değilse, ya da sırf yazı tipi güven vermediğinden satışı tamamlamadan ayrılıyor. Bu ürün hakkında yapacağınız anket ile sorunu saptar ve anında çözebilirsiniz. Tabi anketin sonunda bir ödül de sunun. Anketin çok fazla sıkıcı olmamasında fayda var.

6 - Ağızdan ağza pazarlama kullanın!
Mutlaka insanlar bir başkasının görüşünü önemser. Bunu stratejinizin tam tepesine yerleştirin. Sitenizde satmayan ürün için, kullanabileceğiniz ağızdan ağza pazarlama ağlarını belirleyin. Örneğin X fotoğraf makinesi için “bireysel bir fotoğrafçı blogger” ile anlaşın ve ondan blog fotoğraflarının sonuna linkinizi eklemenizi isteyebilirsiniz. Bunun için ekstra bir ücret de ödeyebileceğinizi söyleyelim.

Bugün bu yazımızda e-ticaret sitelerindeki satmayan ürünlerin satmasını sağlamak için birtakım ipuçları verdik. Siz değerli müşterilerimiz de bu sorunu yaşıyor iseniz, mutlaka 6 maddeye dikkat edin, sonucu göreceksiniz.

Bol kazançlar...


ETicaretSoft


Yazıyı Paylaş

 


Etiketler : E-Ticaret, Satılmayan Ürünler, Kampanya, Strateji

Bu yazıyı 1,353 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
E-Ticarette tüketicinin ödeme algısı değişiyor.
 

 
E-Ticaret`te rakiplerinizin önüne nasıl geçersiniz?
 

 
PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini 6 Haziran 2016 da sona erdiriyor.
 

 
E-Ticaret sitelerinin içerik pazarlamasında yaptıkları kritik hatalar.
 

 
Sysmond ve ETicaretSoft işbirliği ile tam muhasebe entegrasyonu!
 

 
Ürün özellikleri ve açıklama yazılarında dikkat etmeniz gerekenler.
 

 
Zuckerberg: WhatsApp tek başına 19 milyar dolar eder.
 

 
Neden bir sanal mağaza sahibi olmalıyım?
 

 
E-Ticaret'te başarı oranı en yüksek sektörler hangileri?
 

 
ETicaretSoft ücretsiz e-ticaret satış artırma eğitimleri başladı.
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2020 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası