E Ticaret Sitesi Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri - ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
Para iade garantili kiralık hackerlar günlük iş arıyor.
Para iade garantili kiralık hackerlar günlük iş arıyor.
 
Tarih: 31.07.2014

Banka hesap bilgilerini çalmakta eskisi kadar başarılı olamayan hackerlar, para kazanmak için yeni yollara başvuruyorlar. Günlük 40 dolar karşılığında saldırı düzenleyen hackerlar, aylık 900 dolar karşılığında internet sitesini bir ay boyunca kullanılamaz hale getiriyorlar. Eğer saldırı başarısız olursa parayı bile iade ediyorlar.

Bankaların teknolojiye daha fazla yatırım yapması en çok hackerların işini vurdu. Artık basit bir saldırıyla hesapları ele geçirmek kolay değil. Daha büyük ve daha organize saldırılar gerekiyor. Hackerlar ise günlük iş alıyorlar. ABD'li siber güvenlik üreticisi Arbor'ın Türkiye temsilcisi Serhat Atlı bu yola en çok Rus hackerların başvurduğunu belirterek, "Hackerlar daha çok kamu kuruluşları, finans ve e-ticaret sitelerine saldırıyorlar. Kendileri bu şekilde para kazanırken karşı tarafa da para ve prestij kaybettiriyor. Mesela THY geçen sene 6 saatlik kesintiden dolayı 400 bin TL'lik zarara uğradığını açıklamıştı. Böyle bir saldırının Amazon.com'a ya da bilet satışı yapan bir siteye yapıldığını düşünün. Maddi kayıpları bir saat içinde milyon dolarları bulur. Amaçları da bu zaten" dedi.

Saldırıların 40 dolar gibi küçük bir meblağ karşılığında gerçekleştirildiğini dile getiren Atlı, aylık 900 dolar karşılığında bir ay boyunca saldırı düzenlendiğini anlattı. Bu tür gruplara Google'dan rahatlıkla ulaşılabildiğini, Youtube'ta tanıtım videolarının bile döndüğünü anlatan Serhat Atlı, bazıların "İstediğiniz internet sitesini çökertemezsem paranızı iade ederim" gibi vaatlerde bile bulunduğunu söyledi. Atlı, "Bu yüzden network ağlarda siber güvenlik çok önemli. Bu konuda en riskli gurup bankalar. İşin farkında oldukları için güvenlik konusuna daha fazla yatırım yapıyorlar. Hem network ağlarında siber güvenlik sağlayan kuruluşlara başvuruyorlar hem de kendi içlerinde güvenlik tedbirleri alıyorlar. Ancak devlet kurumları bu konuda daha yetersiz. Onlar sadece güvenliği bizden bekliyorlar. Kendi içlerinde fazla yatırım yapmıyor" diye konuştu.

SON DAKİKACILAR TEHLİKEDE
Hacker gruplarının gündemi takip ettiğini anlatan Serhat Atlı, "Türkiye'de en fazla saldırıya kamu kurumlarının siteleri maruz kalıyor. Saldırılar daha çok siyasi içerikli oluyor. Mesela yerel seçimler öncesinde AK Parti'ye büyük saldırılar düzenlendi. Özellikle başbakanlığın sitesine saldırdılar. THY eylemleri ve Gezi Parkı eylemlerinde de büyük saldırılar oldu. Bu tip saldırılarda amaç prestij kaybı" dedi. Türklerin son dakikacı olmasının da hackerların ekmeğine yağ sürdüğünü anlatan Atlı, "Mesela üniversite sonuçları açıklandığında ya da tercih yapacağınız zaman işlerinizi son güne bırakmayın. Sitelere daha çok saldırılar o zaman geliyor. 1 milyon kişinin girebileceği bir siteye 15 milyon kişiyle saldırı düzenliyorlar. Bazı zamanlar internet siteleri siber saldırılardan dolayı kilitleniyor" diye konuştu.

150 BİN ZOMBİ BİRDEN SALDIRIYOR
İnternet sitelerine yapılan saldırılar daha çok DDOS saldırısı şeklinde gerçekleştiriliyor. Bu saldırılarda "zombi" adı verilen bilgisayarlar kullanılıyor. Virüs bulaştırılmış bu bilgisayarlar eylem için komut bekleyen "hücre" görevi üstleniyorlar. Siber suçlular eylem kararı aldığında komut bekleyen 100-150 bin zombi bilgisayarla internet sitesine saldırıya geçiyor. Bilgisayar kullanıcıları ise bilgisayarının saldırı yaptığından haberi bile olmuyor. Neticede yüzbinlerce kişinin saldırısına uğrayan internet sitesi çalışamaz hale geliyor.

Kaynak: NetGazete


Erdal D.


Yazıyı Paylaş

 


Etiketler : Hacker, Kiralık Hacker, Site Çökertme

Bu yazıyı 3,294 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
Analytics e-ticaret hareketlerini takip etmek üzere özelleştiriliyor.
 

 
Dünya toplam e-ticaret hacmi 1 trilyon dolara koşuyor.
 

 
Yeni özellikleri ve güçlü altyapısı ile ETicaretSoft Versiyon 5.0 yayında.
 

 
2016 Yılı Türkiye’de İnternet kullanım istatistikleri.
 

 
E-Ticaret sitenizdeki ürün açıklamalarının önemi.
 

 
6563 Sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun.
 

 
Zuckerberg: WhatsApp tek başına 19 milyar dolar eder.
 

 
E-Ticaret sitelerinde üyelik sözleşmelerinin düzenlenmesi.
 

 
Sanal mağazanıza ödeme altyapısı seçerken.
 

 
E-ticaret sitelerine toptan ürün sunmak üzere bir B2B girişimi.
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2020 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası