ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

Site ziyaretçilerinize satış yapma tüyoları.

Site ziyaretçilerinize satış yapma tüyoları.

Tarih: 20.02.2017

Ürün satabileceğiniz bir e-ticaret sitesi açtınız ve kısa bir süre içerisinde de siteniz hatırı sayılır bir ziyaretçi sayısına ulaştı. Ziyaretçi sayınız oldukça göz doldururken satışlarınızdan hiç hoşnut değilseniz, ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştürme konusunda bir şeyler yapmanız gerektiği sonucuna ulaşabiliriz.

Birkaç başlık altında ziyaretçilerinizi nasıl müşteriye dönüştürebileceğinizden bahsedeceğiz.

Ziyaretçileriniz henüz satın alma kararı vermemiş olabilir.
Yapılan araştırmalar web sitelerinde dolaşan kişilerin büyük çoğunluğunun ziyaret esnasında satın alma kararını vermediklerini ortaya koyuyor. Bu sonucu göz önünde bulundurarak web sitenizde ürünlerinizi sergilerken, ziyaretçilerinizi satın almaya sevk edecek onları harekete geçirecek mesajlar vermeyi sakın unutmayın. Böylelikle ziyaretçilerinizin satın alma kararı vermeleri konusunda yönlendirici olabilir, ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştürebilirsiniz. Hemen Satın Al, Detaylı İncele veya Hızlı Satın Al gibi yönlendirici ve harekete geçirici mesajlar içeren butonlar ziyaretçilerinizin daha kolay harekete geçmelerini sağlayacaktır.

Bir mesajınız olsun.
Hedeflerinize uygun bir mesajınız olsun ve ziyaretçilerinize bu mesajı mutlaka iletin. Ziyaretçilerinize neden ürünleri sizden satın almaları gerektiği konusunda veya sizden ürün satın aldıklarında nasıl bir avantaj sağlayacaklarına dair söylemler üretin ve bunu sade herkesin anlayabileceği bir şekilde e-ticaret sitenizde duyurun. Böylelikle ziyaretçilerinizin daha hızlı satın alma kararı vermeleri ve müşteriniz olmalarını sağlayabilirsiniz. Örneğin ücretsiz kargo, indirimli ikili veya üçlü ürün setleri veya ürünlere dair fazladan garanti vermek gibi bir çok pazarlama mesajlarını kendi stratejilerinize ve hedeflerinize uygun biçimde düzenleyebilirsiniz. Böylelikle satışlarınızda ciddi oranda artış olacağını kısa zaman içerisinde fark edeceksiniz.

E-Ticaretin olmazsa olmazı; Güven!
E-Ticaret sitelerinin olmazsa olmazı ziyaretçilerine ve müşterilerine güven verme durumudur. Bu durum ziyaretçilerin müşteriye dönüşebilme, yani başka bir deyişle sitenizden alışveriş yapma kararını etkilemede en güçlü faktörlerden birisidir. Ürünleriniz konusunda objektif olmanız, web sitenizin ve ödeme sistemlerinizin gerekli güvenlik sertifikalarını tamamlamış olması, firmanıza veya satış sonrasında müşteri destek ekibinize her zaman ulaşılabilir olduğu konusunda ziyaretçilerinize açık bilgiler vermeniz, yine ziyaretçilerinizin satın alma kararını vermeleri ve müşteriniz olmaları konusunda oldukça etkili olacaktır.

Güven konusunda önceki müşterilerinizin sizinle gerçekleştirdikleri alışveriş deneyimleri ve bu deneyimlerini web siteniz üzerinden ziyaretçilerinizle paylaşıyor olabilmesi ziyaretçilerinizin satın alma kararını vermeleri konusunda oldukça etkili olacaktır.

Sizi sınamalarına izin verin.
Eğer yaptınız iş ve bulunduğunuz sektör izin veriyorsa, müşteri adaylarınız olan ziyaretçilerinize ücretsiz demo veya minik promosyonlar verin. Bu sayede ziyaretçilerinizin hem ürünlerinizin kalitesini hem de web siteniz ile alışveriş deneyimini yaşamalarını sağlamış olursunuz. Satışlarınızın kısa zamanda artacağını ve müşteri portföyünüzün kısa zaman içerisinde genişlediğini göreceksiniz.

Tamamlayıcı promosyonlarla satışlarınızı arttırın.
Hepimizin bildiği gibi müşteriler hediye almaktan oldukça hoşnut kalırlar. Üstelik bu hediyeler satın aldıkları ürünleri tamamlayıcı nitelikte olursa müşterilerin memnuniyet derecesi bir kat daha artacaktır. Ürünlerinizin yanında özellikle tamamlayıcı özellikte ürünleri hediye olarak verdiğiniz kampanyalar düzenlemek, ziyaretçilerinizin satın alma kararında oldukça etkili olacaktır ve ziyaretlerini satın alma ile sonlandırmalarını sağlayacaktır.

Potansiyel müşterilerinizle sürekli iletişimde kalın.
Web sitenizi ziyaret edip alışveriş yapan müşterilerinizin bilgilerini sürekli güncel tutulmasını sağlayarak onlarla sürekli iletişimde kalın. Yapacağınız kampanyalar, indirimler ve yeni ürünleriniz konularında ilk önce onları bilgilendirin. Hatta müşteri portföyünüze özel kampanyalar ve indirimler düzenleyin. Bu sayede elinizde olan müşteri potansiyelinizi sürekli kılarak satış potansiyelinizi sürekli canlı tutabilirsiniz.

ETicaretSoft

Bu yazıyı 2,346 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.