E Ticaret Sitesi Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri - ETicaretSoft
BLOGİLETİŞİM  
 

E-Ticaret Haberleri

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji haberleri.

 
Site ziyaretçilerinize satış yapma tüyoları.
Site ziyaretçilerinize satış yapma tüyoları.
 
Tarih: 20.02.2017

Ürün satabileceğiniz bir e-ticaret sitesi açtınız ve kısa bir süre içerisinde de siteniz hatırı sayılır bir ziyaretçi sayısına ulaştı. Ziyaretçi sayınız oldukça göz doldururken satışlarınızdan hiç hoşnut değilseniz, ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştürme konusunda bir şeyler yapmanız gerektiği sonucuna ulaşabiliriz.

Birkaç başlık altında ziyaretçilerinizi nasıl müşteriye dönüştürebileceğinizden bahsedeceğiz.

Ziyaretçileriniz henüz satın alma kararı vermemiş olabilir.
Yapılan araştırmalar web sitelerinde dolaşan kişilerin büyük çoğunluğunun ziyaret esnasında satın alma kararını vermediklerini ortaya koyuyor. Bu sonucu göz önünde bulundurarak web sitenizde ürünlerinizi sergilerken, ziyaretçilerinizi satın almaya sevk edecek onları harekete geçirecek mesajlar vermeyi sakın unutmayın. Böylelikle ziyaretçilerinizin satın alma kararı vermeleri konusunda yönlendirici olabilir, ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştürebilirsiniz. Hemen Satın Al, Detaylı İncele veya Hızlı Satın Al gibi yönlendirici ve harekete geçirici mesajlar içeren butonlar ziyaretçilerinizin daha kolay harekete geçmelerini sağlayacaktır.

Bir mesajınız olsun.
Hedeflerinize uygun bir mesajınız olsun ve ziyaretçilerinize bu mesajı mutlaka iletin. Ziyaretçilerinize neden ürünleri sizden satın almaları gerektiği konusunda veya sizden ürün satın aldıklarında nasıl bir avantaj sağlayacaklarına dair söylemler üretin ve bunu sade herkesin anlayabileceği bir şekilde e-ticaret sitenizde duyurun. Böylelikle ziyaretçilerinizin daha hızlı satın alma kararı vermeleri ve müşteriniz olmalarını sağlayabilirsiniz. Örneğin ücretsiz kargo, indirimli ikili veya üçlü ürün setleri veya ürünlere dair fazladan garanti vermek gibi bir çok pazarlama mesajlarını kendi stratejilerinize ve hedeflerinize uygun biçimde düzenleyebilirsiniz. Böylelikle satışlarınızda ciddi oranda artış olacağını kısa zaman içerisinde fark edeceksiniz.

E-Ticaretin olmazsa olmazı; Güven!
E-Ticaret sitelerinin olmazsa olmazı ziyaretçilerine ve müşterilerine güven verme durumudur. Bu durum ziyaretçilerin müşteriye dönüşebilme, yani başka bir deyişle sitenizden alışveriş yapma kararını etkilemede en güçlü faktörlerden birisidir. Ürünleriniz konusunda objektif olmanız, web sitenizin ve ödeme sistemlerinizin gerekli güvenlik sertifikalarını tamamlamış olması, firmanıza veya satış sonrasında müşteri destek ekibinize her zaman ulaşılabilir olduğu konusunda ziyaretçilerinize açık bilgiler vermeniz, yine ziyaretçilerinizin satın alma kararını vermeleri ve müşteriniz olmaları konusunda oldukça etkili olacaktır.

Güven konusunda önceki müşterilerinizin sizinle gerçekleştirdikleri alışveriş deneyimleri ve bu deneyimlerini web siteniz üzerinden ziyaretçilerinizle paylaşıyor olabilmesi ziyaretçilerinizin satın alma kararını vermeleri konusunda oldukça etkili olacaktır.

Sizi sınamalarına izin verin.
Eğer yaptınız iş ve bulunduğunuz sektör izin veriyorsa, müşteri adaylarınız olan ziyaretçilerinize ücretsiz demo veya minik promosyonlar verin. Bu sayede ziyaretçilerinizin hem ürünlerinizin kalitesini hem de web siteniz ile alışveriş deneyimini yaşamalarını sağlamış olursunuz. Satışlarınızın kısa zamanda artacağını ve müşteri portföyünüzün kısa zaman içerisinde genişlediğini göreceksiniz.

Tamamlayıcı promosyonlarla satışlarınızı arttırın.
Hepimizin bildiği gibi müşteriler hediye almaktan oldukça hoşnut kalırlar. Üstelik bu hediyeler satın aldıkları ürünleri tamamlayıcı nitelikte olursa müşterilerin memnuniyet derecesi bir kat daha artacaktır. Ürünlerinizin yanında özellikle tamamlayıcı özellikte ürünleri hediye olarak verdiğiniz kampanyalar düzenlemek, ziyaretçilerinizin satın alma kararında oldukça etkili olacaktır ve ziyaretlerini satın alma ile sonlandırmalarını sağlayacaktır.

Potansiyel müşterilerinizle sürekli iletişimde kalın.
Web sitenizi ziyaret edip alışveriş yapan müşterilerinizin bilgilerini sürekli güncel tutulmasını sağlayarak onlarla sürekli iletişimde kalın. Yapacağınız kampanyalar, indirimler ve yeni ürünleriniz konularında ilk önce onları bilgilendirin. Hatta müşteri portföyünüze özel kampanyalar ve indirimler düzenleyin. Bu sayede elinizde olan müşteri potansiyelinizi sürekli kılarak satış potansiyelinizi sürekli canlı tutabilirsiniz.


ETicaretSoft


Yazıyı Paylaş

 


Etiketler : E-Ticaret, Satış Artırma

Bu yazıyı 1,553 kişi okudu. 


Diğer Yazılar
Tüm Bloglar
 

 
Neden yerli e-ticaret yazılımı kullanmalısınız, avantajları nelerdir?
 

 
E-Ticaret sitenizde ürün odaklı blog yazılarının faydaları.
 

 
E-Ticarette tüketicinin ödeme algısı değişiyor.
 

 
PayPal, People Economy'ye göre online alışverişte Türkiye ikinci.
 

 
E-Ticaret sitenize olan güveni nasıl arttırabilirsiniz?
 

 
2016 Yılı Türkiye’de İnternet kullanım istatistikleri.
 

 
E-Ticaret ile, üretici ve ithalatçılara internet toptancısı olma fırsatı.
 

 
Dünya toplam e-ticaret hacmi 1 trilyon dolara koşuyor.
 

 
Yeni mesafeli sözleşmeler yönetmeliği resmi gazatede yayımlandı.
 

 
Sanal Mağazanız Google İle Kanka Olsun (S.E.O.)
 Peşin Fiyatına 9 Taksit
E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.

Peşin Fiyatına 9 Taksit

 
ÜRÜNLERİMİZ ETİCARETSOFT DESTEK BİZE ULAŞIN
E-Ticaret Paketleri
Detaylı Paket Özellikleri
Konsept Tasarım Paketleri
Mobil E-Ticaret Sitesi
Mobil Uygulamalar
3D E-Ticaret Sitesi
Özel E-Ticaret Yazılımı
Ücretsiz Demo İncele
E-Tahsilat Çözümleri
Entegrasyonlar
Online Satın Alın
İletişim Bilgilerimiz
Firmamız Hakkında
Referanslarımız
Müşteri Yorumları
Banka Hesap Numaraları
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Basın ve Seminerlerimiz
Bayilik Başvurusu
Çözüm Ortaklarımız
Görsel Dökümanlar
Güvenli Ödeme
Sıkça Sorulan Sorular
Ücretsiz Eğitimler
Eğitim Videolarımız
Geliştirici Konsolu
Bayi Portalı
0850 532 28 14
Haşim İşcan Cd. Tuğsa Plaza
Kat 7 Osmangazi / BURSA
info@eticaretsoft.com
BLOG BİZİ TAKİP EDİN
E-Ticaret Haberleri
İnternetten Ürün Satmak
Neden Hazır Altyapı?
E-Ticaret Sözlüğü
© 1998 - 2020 ATS YAZILIM A.Ş. Her hakkı saklıdır.   |   RSS   |   Gizlilik Politikası