ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

Grafik tasarım programı kullanmayı bilmeyenler için yardımcı araçlar.

Grafik tasarım programı kullanmayı bilmeyenler için yardımcı araçlar.

Tarih: 18.01.2017

Birçok internet girişimi sahibi başlangıç aşamalarında işlerini kendi başlarına yürütmek zorunda kalıyor. Girişimleri büyüyüp gelişme gösterene kadar her alanda personel istihdam etmek veya dışarıdan profesyonel hizmet alabilmek çok da mümkün ve kolay bir durum değil. İşte tam da bu noktada grafik tasarım programlarını kullanamayan girişimciler için, içeriklerini oluştururken kullanabilecekleri kullanımı kolay ve sade birkaç uygulamayı derledik. Bu uygulamalar ile hem detaylı tasarım programlarını öğrenmek için zaman kaybetmeyeceksiniz hem de içeriklerinizi kolay ve başarılı bir biçimde hazırlayabileceksiniz.

Canva
Web tabanlı çalışan Canva, internet bağlantınız olduğu sürece profesyonel kalitede infografik, poster, Facebook kapak fotoğrafı gibi bir çok grafik hazırlayabileceğiniz, kullanımı oldukça kolay bir grafik dizayn uygulamasıdır. Uygulama oldukça geniş bir şablon ve arka plan arşivine sahip. Tasarımlarınızda kullanabileceğiniz çeşitli fontlar ve stok resimler bulundurmaktadır. Uygulamaya Facebook, Twitter hesaplarınızla bağlanabileceğiniz gibi ayrıca e-posta adresiniz ile de üye olabilirsiniz.

The Noun Project
Grafik çalışmalarınızda ihtiyacınız olabilecek ikonları ücretsiz olarak bulabileceğiniz bir web sitesi de The Noun Project. Siteye dilerseniz Facebook hesabınızla dilerseniz ise e-posta adresiniz ile üye olabilirsiniz. The Noun Project üzerinde arama yaparak veya size ana sayfa da önerilen ikon örneklerinden dilediğinizi isterseniz PNG isterseniz SVG formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Siteyi belirli içeriklere ulaşabilmek için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gibi tüm içeriklere erişebilmek için ise aylık üyelik ücreti ödemeniz gerekmektedir.

PicMonkey
Yine tarayıcınız üzerinden kolaylıkla görsel tasarımlar oluşturabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Bu uygulama ile fotoğraflarınızı düzenleyebilir, çeşitli kolajlar yapabilir, filtreler uygulayabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınız için çerçeveler, özel efektler ve çeşitli fontlar da bulabilirsiniz. Hiç bir program indirmeden kolayca kullanabileceğiniz PicMonkey’in Google Chrome ve Facebook içinde eklentileri mevcut.

Pixlr
Yine hiçbir tasarım programınızı bilmenize gerek kalmadan fotoğraflarınız üzerinde düzenlemeler yapabileceğiniz bir uygulama. Pixlr uygulaması ile fotoğraflarınız için kolajlar yapabilir, renk ayarlarını değiştirebilir ve yeniden boyutlandırmalar yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı kırpabilir ve fotoğraflarınıza birçok efekt uygulayabilirsiniz.

Piktochart
Web tabanlı bir infografik hazırlama yardımcı uygulaması olan Piktochart, kolay biçimde infografikler hazırlamanıza imkan sunmakta. İçeriğinde bulunan şablonlar üzerinde size sunulan çeşitli elementler yardımıyla oldukça başarılı infografikler hazırlayabilirsiniz. Tüm bunları hiçbir program indirmeden yapabilmenize yardımcı olan Piktochart’a e-postanız ile hesap oluşturabileceğiniz gibi Facebook ve Google hesaplarınızdan bir tanesini ile de giriş yapabilirsiniz.

ETicaretSoft

Bu yazıyı 2,913 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.