ETicaretSoft Blog

Türkiye'den ve Dünya'dan en güncel e-ticaret ve teknoloji yazıları.

Görsel içeriği diğer içeriklerden değerli kılan 10 sebep.

Görsel içeriği diğer içeriklerden değerli kılan 10 sebep.

Tarih: 03.11.2014

1- Beyne iletilen bilgilerin %90'ı görseldir. Görseller metine oranla 60.000 kat daha hızlı şekilde beyne işlenir.

Bir insana belirli bir konu hakkında bilgi vermek istediğinizde, görsel kullanmanız daha iyi sonuç almanıza yardımcı olur. Daha hızlı ve değerli iletişimin yolu görselden geçer.

2- İnsanların %65'i görsel olarak öğrenir.

İnsanların büyük çoğunluğunun görsel olarak öğrenmesi, görselin içerik pazarlamanın en kullanılan yöntemi olmasını sağlayacaktır.

3- Açılış sayfalarındaki videolar, sayfa dönüşüm oranlarını %86 oranında arttırır.

Yapılan birçok AB testinde benzer sonuçlara rastlanmıştır. Bu istatistiğin inandırıcılığını doğrulamak isterseniz, sizde açılış sayfanızda aynı taktiği uygulayabilirsiniz. Umarım sayfa dönüşüm oranlarınız, bu ölçüde artar.

4- Görsel içerik sosyal medya dostudur.

Sosyal medyada görsel kullanmak, link veya metin paylaşmaktan daha fazla etkileşim sağlar. Görüntülü içerikler daha paylaşılabilir olmanıza yardım eder.

5- İçinde bulunduğunuz pazar ile ilgili infografik paylaşmak, trafiğinizi %12 oranında arttırır. İnfografikler görsel çekim gücü ve hızlı bilgi akışı sayesinde, hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmanızı sağlar.

6- Görsel içerikli gönderileriniz, diğerlerine göre % 94 daha fazla sayfa ziyareti ve etkileşim alır.

Görsel içerik insanları metin veya linkten daha fazla çekiyor. Facebook üzerinden görsel içerikli bir paylaşımda bulunduğunuzda, diğer içerik türlerine göre 2 kat daha fazla yorum alırsınız.

Facebook'ta fotoğraf albümü paylaştığınızda ise, metin paylaşımından % 180 daha fazla etkileşim sağlarsınız.

7- Tüketiciler internet üzerinde arama yaparken işinizle ilgili görsel bir şey bulduğunda, buna tıklama olasılığı %60'tır.

Ürünlerinizi tanıtırken görsel kullanmanız tüketici açısından çok önemlidir. Ürün isminizin olduğu görsele, alt yazı ve etiket eklemeniz, bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

8-Görsellerle ilgili insanlara bir şeyler söylemek zorunda değilsiniz.

Görseller insanların kendilerini baskı altında hissetmeden kendi kararlarını verebilmesini sağlar. Bu yüzden görseller, sıkıcılığın önüne bir engel çeker.

9- Görsel verilecek mesajı size hızla iletir.

Internet kullanıcıları mümkün olduğunca kısa sürede, mümkün olduğu kadar değerli bilgiler istiyor. Bu yüzden görsel içerik, içerik pazarlama geleceğidir.

10- Fotoğraf düzenleme araçlarının daha ulaşılır olması, işletmelerin işlerini kolaylaştırıyor.

Düz bir metini daha çekici bir hale getirmek için, görsellerden yararlanmanın artık çok daha kolay olması, işletmelerin daha ulaşılabilir olmasını sağlıyor.

Kaynak: sibelhos.com

Coşkun E.

Bu yazıyı 2,277 kişi okudu
Yazıyı Paylaş

 

Peşin Fiyatına 9 Taksit

E-Ticaret Paketlerimizi, tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksitle satın alabilirsiniz.